fbpx

Studenti

V téhle sekci najdeš kompletní info ke studiu, ať už jsi VOŠMEŤÁK, nebo se jím chceš v dohledné době stát.

Chci studovat

To chválíme. Určitě máš spoustu otázek

Níže si rozklikni, co tě zajímá

Kolik studentů bude přijato v roce 2019?

a) v denní formě studia maximálně 40 studentů
b) v dálkové formě studia maximálně 20 studentů

Pošli nám přihlášku do 30.06.2019 a odpustíme ti administrační poplatek 400 Kč!

Kolik zaplatím za studium?

Narozdíl od jiných VOŠ u nás učí jedni z nejlepších v oboru mediální tvorby. Lidi z rádia, televize, reklamního oddělení známých značek. Angličtinu učí rodilý Australan.

Snažili jsme se udělat studium dostupné pro každého. Cena za rok studia v denní formě je 15 000 Kč a v dálkové 18 000 Kč.

Víš, že si můžeš rozdělit poplatek na 2 splátky nebo si vzít studentskou půjčku? Kontaktuj nás a my to za tebe vyřídíme.

Do kdy můžu podat přihlášku?
Ukončení podání přihlášek
Zápis studentů
17. 9. 2019
19.9.2019
Co pak, až podám přihlášku?

Po podání přihlášky obdržíš pozvánku, ve které zjistíš, kdy se koná zápis ke studiu, jak a kde máš zaplatit školné a informace o organizaci školního roku.

Přijímací řízení na VOŠMET

Testy a přijímací zkoušky se u nás nedělají. A proč taky, když je to hlavně o praxi a tu nabereš až při studiu. Jen si s tebou popovídáme o motivaci ke studiu, jaké jsou tvé zájmy a jakým směrem se chceš při studiu vydat. Zastáváme názor, že na VOŠMET může probudit svou kreativitu úplně každý.

Jaké budu mít výhody při studiu?

Studiem na VOŠ v denní formě získáš status studenta

Můžeš si vyřídit ISIC a čerpat veškeré výhody studenta. Například slevu na kino, slevy na vstupné na nejrůznější akce nebo do muzeí. Status studenta máš po celé EU, takže klidně se vydej do Říma na památky za polovic.

Ty nebo tvůj rodič můžete požádat o daňové zvýhodnění

Pokud při studiu podnikáš nebo máš brigádu, můžeš uplatnit slevu na dani, to znamená více peněz ve tvojí peněžence. Tvoji rodiče zase můžou uplatnit slevu na dítě, takže čekej větší kapesné.

Zdravotní pojištění za tebe platí stát

Pokud ti ještě nebylo 26 let, tak neplatíš zdravotku. Ušetříš minimálně 1803 Kč měsíčně, které můžeš utratit na konci roku třeba za nový super foťák.

Přerušení studia

V době přerušení přestáváš být studentem a ztrácíš všechny výhody.

Dálkové studium

V dálkovém studiu nemáš výhody studenta, předpokládáme, že už pracuješ nebo ti bylo více než 26 let. Dobrá zpráva je, že stále můžeš chodit do studentské knihovny, ta je pro všechny 🙂

Co když nedám maturitu

Pokud tě přijmeme a tobě se nepodaří složit maturitní zkoušku do 30. 9. 2019, nemůžeš ke studiu nastoupit. Ale rádi tě uvidíme v dalším roce, až maturitu úspěšně zvládneš. Držíme všech deset! 😉

začínám studovat

Paráda! Pro začátek pár důležitých věcí

Níže si rozklikni, co tě zajímá

Zápis do prvního ročníku

Maturita za tebou, přihláška odeslaná, potvrzení o přijetí ve schránce. Teď už jen dorazit k zápisu. Zápis se bude konat začátkem září na VOŠMET v Ostravě. O všem tě budeme informovat v předstihu i na e-mail, takže nemusíš mít obavy, že ti něco uteče. 

Co si s sebou donést

Pokud jste poslali přihlášku e-mailem, tak s sebou doneste úředně ověřenou kopii maturitního vysvědčení a vysvědčení za poslední 4 roky ze střední. Ani občanku nebo pas si doma nezapomeňte. Všechny informace budete mít černé na bílém, tohle to všechno jistí.

Studentské výhody na VOŠMET

Máš přednostní místo v účasti na všech pořádaných workshopech

Naše škola ve spolupráci s ostatními freelancery a firmami pořádá pro VOŠMEŤÁKY a veřejnost po celý rok spoustu workshopů. Například v červenci a srpnu se můžeš přihlásit na workshop fotografie, který povede Silvestr Szabo, který fotí po celém světě a jeho fotky můžete vidět i v NATIONAL GEOGRAPHIC.

Studiem na VOŠMET v denní formě získáš status studenta

Můžeš si vyřídit ISIC a čerpat výhody veškeré studenta. Například slevu na kino, slevy na vstupné na nejrůznější akce nebo do muzeí. Status studenta máš po celé EU, takže klidně se vydej do Říma na památky za polovic.

Během studia získáš spoustu kontaktů

Poznáš známé osobnosti, herce, moderátory, žurnalisty a taky získáš super kontakty, které se ti budou později hodit. Mnozí studenti pak dostanou nabídku pracovat, tam kde byli při studiu pečení, vaření … třeba v rádiu.

Dálkové studium

Pokud si vybereš studium na dálku, budeš jezdit jen jednou měsíčně na přednášky. Budeme tvůj skill prohlubovat na dálku pomocí konzultací. Kdykoliv se na nás budeš moct obrátit s projektem, na kterém budeš právě pracovat. Samozřejmě si můžeš uzpůsobit studium na míru, pokud budeš s časem na štíru.  

 

Vyřízení ISIC

Na VOŠ není ISIC povinnost. Tuto VIP kartičku dostaneš v případě, že ti ještě nebylo 26 let nebo studuješ formu prezenčního (denního) studia.

Jaký je postup?

  1. Doneseš Markétě do kanceláře svoji fotku. Takovou, jaká je na pas, občanku nebo kartičku na autobus.
  2. Zaplatíš předem poplatek za ISIC. Stojí to 350 Kč.
  3. Vypíšeme spolu žádost o ISIC.
  4. Pak se věci dají do pohybu, a až bude kartička hotová, dozvíš se to přes e-mail.
  5. Tvoje cesta končí, tam kde začala, tedy v kanceláři školy. Tam si ji můžeš vyzvednout.
Účast na přednáškách a cvičeních

Na vyšší odborné škole je to trochu jiné než na vysoké škole. Máš pevný harmonogram a musíš projít všemi zkouškami. Účast na všech přednáškách a cvičeních je povinná. Pokud se nemůžeš dostavit, musíš mít neprůstřelnou omluvenku. V kanceláři školy jsme ale hodní, takže se s námi můžeš na všem domluvit.

Studentské zázemí

Všichni lektoři jsou ti plně k dispozici 

Ať už řešíš vlastní projekty nebo tě třeba zajímá, jak líp propagovat svůj profil na Instagramu.

Všichni studenti tvoří komunitu

Díky znalostem, které na škole získáš, můžeš začít s ostatními studenty tvořit vlastí projekt, který ti může už při studiu vydělávat.

Debatní přestávky

O pauze mezi jedotlivými hodinami si můžeš dát kafe v naší kuchyňce a probírat nápady s ostatními na pohodlných sedacích vacích.

Profesionální technika

Máme v šuplíku spoustu techniky, jako jsou digitální zrcadlovky, kamery i kompakty pro „starou školu”. Plánujeme rozšířit sortiment o další profi příslušenství. Všechno si můžeš na vyžádání půjčit a vytvořit něco skvělého.

Jídlo

Buď si doneseš svačinu, nebo si objednáš donášku. Studovat budeš přímo v centru Ostravy, takže máš i plno možností, kam s ostatními na oběd zajít.

studuji

To už většinu věci znáš, ale přeci jen pro připomenutí

Níže si rozklikni, co tě zajímá

Postup do dalšího semestru

Pro postup do dalšího semestru musíš mít splněny všechny předměty. Věříme, že to nebude díky našim lektorům žádný problém. Pokud náhodou z nějakého předmětu pohoříš, můžeš to uhasit v kanceláři školy podáním žádosti o opakování předmětu. 

Harmonogram

Zápis ke studiu: 1. kolo 4. září 2018 ve 13:00, 2. kolo 9. října 2018 v 15:00

Výuka v zimním období: 10. září 2018 – 8. ledna 2019

Podzimní prázdniny: 29. října 2018 – 30. října 2019

Vánoční prázdniny: 21. prosince 2018 – 2. ledna 2019

Náhradní výuka: 9. ledna 2019 – 16. ledna 2019

Zkouškové období: 10. ledna 2019 – 31. ledna 2019

Pololetní prázdniny: 1. února 2019

Výuka v letním období: 4. února 2019 – 24. května 2019

Jarní prázdniny: 4. února 2019 – 10. února 2019

Velikonoční prázdniny: 18. dubna 2019

Náhradní výuka: 27. května 2019 – 31. května 2019

Zkouškové období: 3. června 2019 – 21. června 2019

Přerušení studia

Přerušit studium můžeš až na 2 roky. Pamatuj, že ztrácíš status studenta a taky přístup k novinkám, tipům a praktickým workshopům, které v hodinách na VOŠMET proběhnou. Stačí podat žádost o přerušení studia na stůl paní ředitelky.

Neúspěšně dokončený předmět

Pokud se stane, že nějaký předmět nedokončíš, můžeš podat žádost na přezkoušení nebo opakování předmětu. I když to zní složitě, pokud budeš pravidelně docházet na hodiny a mít zapálení pro věc, nemusíš mít strach. My tě podržíme a všechny zkoušky určitě zvládneš. Když ani to nevyjde, vždycky můžeš opakovat ročník. 

Praxe a workshopy

Praxe

Pod svá křídla si tě vemou známé značky. Můžeš se dostat do České televize, podílet se na marketingu zahraniční farmaceutické společnosti, poznat, jak to chodí v Kofole, v rádiu Kiss a dalších firmách spojených s tvým oborem. 

Freelanceři, kteří na naší škole taky vyučují, tě vemou přímo do terénu a ty si vyzkoušíš jak se dělá uživatelský výzkum a tvoří se marketingová strategie, další ti ukážou, jak dělat perfektní fotky. 

Tohle všechno když skloubíš dohromady, můžeš obratem využít pro svůj projekt.

Workshopy

Pravidelně pořádáme workshopy na různá témata. Od kreativní malby, fotografie po marketingový výzkum. 

Končím studium

Tak a za chvíli je to za tebou, teď jen získat diplom a hurá do světa

Níže si rozklikni, co tě zajímá

Absolutorium

Každá cesta má svůj konec. U nás je na konci té cesty absolutorium. Skládá se z předmětů napříč studiem, dále musíš napsat absolventskou práci a obhájit ji.

Titul DiS.

Titul DiS. získáš, pokud úspěšně projdeš absolutoriem. Staneš se specialistou v oboru, a to rovnou diplomovaným. Titul můžeš směle používat za jménem. Otevírá ti taky cestu ke zrychlenému dodělání Bc. na vysokých školách podobného zaměření, běžně ho můžeš mít už za rok. V dnešní době se uchytíš hlavně díky praxi a té na cestě k titulu DiS. budeš mít požehnaně.  

Pokračování na VŠ

Po ukončení studia na VOŠ se můžeš přihlásit na některou z vysokých škol obdobného zaměření a dodělat si zrychleně titul Bc., obvykle za 3 až 4 semestry. 

Oproti ostatním budeš mít výhodu. Lehce zvládneš praktickou část studia a doplníš mezery v potřebné teorii. 

Více informací, jak je to s přestupem na VŠ, ti povíme v kanceláři školy nebo nám můžeš napsat na e-mail.

Honí se ti hlavou spousta dalších otázek?

Volat můžeš od pondělí do čtvrtka.

Telefon: +420 596 133 920

E-mail: info@vosmet.cz

Vyšší odborná škola Mediální tvorby v Ostravě

© 2019 VOŠMET | Ochrana osobních údajů

Supr letní akce

Odpustíme ti 400 kč administrativní poplatek

Už zbývá jen pár míst