Tisková zpráva – Multimediální studio – nový svět pro studenty!

Tisková zpráva – Multimediální studio – nový svět pro studenty!

Věci, které učíme, realizujeme v praxi Multimediální studio – nový svět pro studenty Vyšší odborná škola Mediální tvorby v Ostravě (VOŠMET) se může pyšnit novým multimediálním studiem, ve kterém si studenti budou moci na vlastní kůži vyzkoušet práci s kamerou, co obnáší práce moderátora v rádiu nebo třeba, jak pracovat se zvukem a svým hlasem. Studio má studentům co nejvíce přiblížit praxi. Jeho slavnostní otevření se uskutečnilo ve středu 29. září odpoledne.

VOŠMET se nyní může pochlubit novými prostory, které jsou přímo přizpůsobeny výuce studentů. Nové studio je vybaveno nejmodernější technikou a vedení školy si na jeho výstavbě dalo opravdu záležet. Čtyřměsíční vytrvalé nasazení nakonec přineslo ovoce. V moderní studio byly přeměněny zanedbané prostory někdejších šaten.

„Inspirace na otevření tohoto studia mě chytla již před mnoha lety na vysokých soukromých školách, kde jsem byl svědkem toho, jak se dá velice pružně zajistit zázemí proto, aby se věci, které se učí, mohly následně trénovat a realizovat přímo ve škole,“ prohlásil zřizovatel školy Radan Jünger, který ji převzal před třemi lety.

Studio je určeno prozatím pouze pro studenty vyšší odborné školy, ze slov Radana Jüngera však jasně vyplývá, že se nebrání ani spolupráci s jinými subjekty: „Zatím jsme nad komerčním využitím nepřemýšleli, ale dovedu si představit partnerství s někým, komu toto technické zázemí schází a může i využít spolupráci s našimi studenty a kantory. Může to mít i nějaký komerční podtitul, ale není to ten hlavní důvod, proč studio vzniklo. Hlavním účelem projektu je dělat to co učíme a učit to, co děláme.“

Slavnostního otevření multimediálního studia se zúčastnil i Patrik Hujdus, starosta městské části Mariánské Hory a Hulváky, ve kterém se škola nachází. Starosta věří, že studio bude využívat i obvod, a to například k rozhovorům do komunálních voleb, které proběhnou v příštím roce.

Cena původního projektu byla odhadována na zhruba padesát tisíc korun, konečná realizace se vyšplhala na více než půl milionu korun.

VOŠMET je multimediální školou, ve které se vyučují všechny aspekty mediální tvorby. Škola si zakládá na praktické a zábavné výuce a přátelském přístupu vyučujících. Aktuálně má více než 150 studentů v denní i dálkové formě studia, zaplněny jsou všechny 3 ročníky a počet nových zájemců o studium mediální tvorby se každoročně zvyšuje. Více informací o škole na www.vosmet.cz.