01Praxe

VOŠ není jen teorie, není to akademická půda, hlavní důraz se klade na praxi. Neznamená to pouze semestrální praxe ve třetím ročníku, ale i praxe při výuce. Máš předmět Žánry v novinářské praxi? Tak je prostě píšeš a upravuješ. Pokud se učíš o fotografování, tak s foťákem v ruce a někde v terénu, nebo minimálně v ateliéru. Marketing je o konkrétních příkladech apod.

Protože je VOŠ více praktická, z logiky věci by na ní měli učit praktici. Možná na maxivoškách to mají jinak, ale my jsme menší škola a vyučující pečlivě vybíráme. Novinařinu učí novináři, focení fotograf s mezinárodními oceněními, marketing učí markeťáci atd. Je to sice někdy fuška je všechny skloubit, ale výsledek stojí za to.

02Lektoři
profesionálové z oboru

03Osobní přístup

VOŠky zpravidla nejsou žádné giganty jako většina vysokých škol. Počet studentů je zpravidla ještě menší než ve třídách na středních školách (my se snažíme o skupiny 10-15 studentů). Přístup vyučujících i vedení školy je tedy více osobní a i výuka více individuální. Berou se ohledy na specifika studentů. Je lepší atmosféra (když i v kanceláři znáte všechny studenty jménem, tak je to jiné.

Neplatí to samozřejmě na všech VOŠ, chceme tím jen ilustrovat, že praktické zaměření vošek také znamená, že se eliminují předměty, které s daným zaměřením nemají souvislost. U nás to tedy není matika, na ekonomické to zase nebude literatura apod. Vyberete si obor a v něm se vzděláváte, nezabýváte se „balastem“.

04Žádná matika

05Náročnost studia

VOŠ se řadí mezi střední a vysoké školy. Jdeme tedy více do hloubky, než na středních školách, hlavně do hloubky praktické a zároveň nemáme tak velké nároky, jako školy vysoké. Ne, že by byla nižší kvalita výuky, z vlastní zkušenosti je to spíše naopak, ale tím, že to není jen o šprtání teorie, ale praktickém zkoušení, vyučující z praxe dokážou aplikovat jinak, než teoretici, jsou menší skupiny apod.

To vše dohromady způsobuje, že učení je mnohem příjemnější, lépe zapamatovatelné a pokud je zaměřené na obor, který tě baví, tak také mnohem motivačnější.

Pokud tě opravdu mrzí (nebo tvé příbuzné), že nemáš Bc., tak si jej zrychleně můžeš po ukončení studia udělat na vysoké škole stejného zaměření v Praze.

06Možnost rychlého Bc.

07Levnější studium

Pokud jdeš na soukromou VOŠ, tak je oproti soukromé VŠ zpravidla o dost levnější (cca o polovinu). To také není k zahození (zvlášť, pokud si na studium vyděláváš na brigádách).

Pokud jdeš na soukromou VOŠ, tak je oproti soukromé VŠ zpravidla o dost levnější (cca o polovinu). To také není k zahození (zvlášť, pokud si na studium vyděláváš na brigádách).

08Lepší uplatnění na trhu práce

09VOŠMET jako nejlepší volba

Úspěšně zvládneš maturitu a chceš si prodloužit studentský život nebo ti studium na vysoké škole nedává smysl? Vyzkoušej VOŠ, kde budeš mít spoustu praxe. Stává se často, že studenti k nám díky tomu přestoupí i z vysoké školy. Pak si Bc. dodělají zpětně během jednoho roku.