Není škola jako škola – challenge Rádia Čas a Rádia Čas Rock

Není škola jako škola – challenge Rádia Čas a Rádia Čas Rock

Čtvrteční vyučování na Vyšší odborné škole Mediální tvorby bylo zpestřeno exkurzí do Rádia Čas v Ostravě – Porubě. Tentokrát této možnosti využil třetí ročník, který se do studií rádia dostal již poněkolikáté.

Začali jsme se shromažďovat před branou už v ranních hodinách, kde jsme měli domluvený sraz s vyučujícím, který sám v Rádiu čas pracuje. Po vyzvednutí jsme dostali možnost odložit si věci v zasedací místnosti a poté jsme se vydali prozkoumávat útroby studií.

 
Jako první jsme navštívili vedoucího zpravodajství, Honzu Gavelčíka, se kterým jsme si mohli vyzkoušet tvorbu rozhovorů. Několik studentů se dokonce chopilo mikrofonu a vyzkoušeli si, jaké je být respondentem. Vzhledem k tomu, že jsme neměli mnoho času, tak jsme se brzy přesunuli k Markovi Prokopovi, který je profesionálním zvukařem v relativně malém studiu, kde jsme se jen tak tak vlezli. I přes to, že jsme se opět octli před mikrofonem, tentokrát se jednalo o zcela jinou činnost. Marek se totiž, mimo jiné, věnuje nahrávání reklam, a tak jsme si jich několik vyzkoušeli nahrát.

 
Během naší návštěvy se nám poštěstilo a přišli jsme zrovna v době, kdy Rádio Čas ve spolupráci s Rádiem Čas Rock pořádalo skořicovou výzvu. Ta spočívá v tom, že účastníci musí spolknout plnou lžíci skořice. Proti sobě se postavili Honza Gavelčík a Ivo Raška. Oba výzvu úspěšně splnili, ale Honza přesto projevil trochu větší výdrž v polykání sypkého materiálu. Samotný závěr exkurze byl věnován televizní tvorbě, a proto jsme dostali za úkol napsat si nahlášku. Vzápětí jsme se postavili před i za kameru a naučili jsme se trochu z každého aspektu televizní tvorby. Jako vždy jsme ocenili praktický přístup k výuce a všichni jsme si odnesli nové poznatky a zkušenosti.


Zapsal: Adam Gřeško
Foto: Radio Čas s.r.o.
Korektura: Mgr. Martin Rigler