Druháci z VOŠMET vyrazili na Prašivou, a nebyli sami…

Druháci z VOŠMET vyrazili na Prašivou, a nebyli sami…

Ostrava – Druhou květnovou středu se náš druhý ročník VOŠMET zúčastnil výletu na Prašivou. Kopec jsme zdolali se vší vervou. Na vrcholku nás čekalo příjemné občerstvení v podobě škvarek a Radegastu.

Nejen výhled nás potěšil, ale také známá houpačka, kvůli které se lidí z celého kraje sjíždí, aby na ni nafotili estetické fotografie. Ani my jsme nebyli výjimkou. Jak nám náš učitel češtiny vysvětlil, výšlap na Prašivou se uskutečnil ve spolupráci se sdružením Roska a Fakultní nemocnici Ostrava.

Stoupání na Prašivou tak kromě nás zdolávali i lidé trpící roztroušenou sklerózou. U některých z nich už nemoc pokročila natolik, že se neobejdou bez vozíku. Takže kromě vzpomínek na příjemně prožitý výlet jsme si uvědomili, že zdraví je opravdu klenot, který by se neměl brát na lehkou váhu. (Monika Tomšová, 2. ročník VOŠMET)

 

K tématu: Prašivá

Patří mezi nejoblíbenější beskydské vrcholy. Na vrcholu Malé Prašivé stojí od roku 1640 dřevěný kostelík svatého Antonína z Padovy. V roce 1921 pak byla dostavěna známá turistická chata.