fbpx

Lektoři na VOŠMET

Budeme společně rozvíjet mediální projekty, a tak nás poznejte.

Gabriela Matulová

Reklamní fotografka

Pracovala jsem v reklamní agentuře TBWA/PRAHA, která patří mezi pět nejlepších reklamních agentur v České republice. Mezi mé klienty patřila Absolut vodka, Adidas, Amnesty International, Česko-moravská stavební spořitelna, Henkel, Nivea, Nissan a Tchibo.

Ivana Šuláková

Žurnalistika

Prošla jsem prakticky všemi typy masmédií – tiskem, televizí i rozhlasem. V současné době pracuji jako editorka v Českém rozhlase. Aktivně pracuje také pro Syndikát novinářů ČR. V mých hodinách si vyzkoušíte moderování v rádiu, v televizi i praktickou novinařinu.

Zdeněk Bárta

Full-time videomaker

Jsem videomaker, střihač, režisér na volné noze. Dělám hlavně propagační videa, zpravodajství a televizní tvorbu. Mezi mé klienty patří  Continental, Timeout, TV Noe, Barrandov, TV Pohoda, TV Relax, TV Rebel, rádio Čas nebo Aukro.

Leona Mývaltová

Reklamní tvorba

Pracovala jsem jako manažerka distribuce Deníku VLTAVA-LABE-MEDIA a.s. Mám zkušenosti s podporou prodeje novin. Jsem organizátorka akcí na podporu značky pro Kabelkový veletrh, Kavárnu Deníku na Colours of Ostrava, Radegast den, aj… Nyní pracuji jako marketingová a PR manažerka v prvoligovém MFK Karviná a.s.

A dalších 20+ specialistů ve svém oboru …

(Medailonky brzy doplníme 👍)

foto-blank
Michal Holoušek
Informační technologie

Kontakt: holousek@medialnitvorba.cz

O lektorovi:
Aktivně se věnuje práci v IT jako projektový manažer na volné noze a ve chvílích volna se podílí na výstavbách bezdrátových sítí a jejich provozu. V rámci toho si udržuje přehled o aktuálních novinkách, které zavádí do praxe.

Mezi jeho největší zákazníky patří korporace jako Tieto, Home Credit a Unicorn Systems. Pokud zbyde volný čas, věnuje se samostudiu, sportu a hraním deskových her.

Moto: “Problémy jsou tu od toho, aby se řešily.”

trda
Mgr. Jana Trdá, Ph.D.
Metodik výuky

Kontakt: metodik@vosmet.cz

O lektorovi:
Aktuálně se věnuje inovacím, strategiím a metodice výuky. Pracuje na mnoha inovativních projektech z oblasti nadání, vzdělávání, virtuální reality, evaluace výuky apod. Pravidelně publikuje odborné i populárně naučné články a knihy, vyučuje na několika univerzitách a pomáhá rozjíždět startupy.

Příklad projektů a firem, na kterých se podílela, či je zakládala: Erudio Patria; I am coach; Regio Advisor; Help4start; sduRating aj.

Volný čas věnuje malbě (spíše obrazů, než zdí) a četbě fantasy literatury.

Moto: “Nemusíme se měnit, přežít není povinné”

brezina
Martin Brezina
Sociologie

Kontakt: brezina@medialnitvorba.cz

O lektorovi:
Zhruba jedno desetiletí se věnuje výuce společenskovědních oborů, především sociologie a politologie na rozmanitých školách, včetně vysokých škol. Před svou učitelskou dráhou a souběžně s ní pracoval také jako projektový manažer pro několik organizací, konzultant Úřadu vlády ČR nebo sociální pracovník.

Ve svém volném čase rád čte, sleduje kulturní a společenské dění, poslouchá a hraje hudbu, baví ho počítače a počítačové hry.

nowak
MgA. Aleš Nowak
Grafik, designer a fotograf

Kontakt: nowak@medialnitvorba.cz

O lektorovi:
Aktivně se věnuje reklamní tvorbě, grafice a fotografii. V současné době pracuje jako grafik a fotograf na volné noze. Mezi jeho klienty patří například Ostrava Airport, Zebra Systems, CK Za sluncem, Estheticon, Adyton, MichalFest, SORFEST, se kterými aktivně spolupracuje na kampaních a vizuální komunikaci.

Každoročně se účastní tuzemských i světových výstav a veletrhů v oblasti reklamy a designu, kde se inspiruje nejnovějšími technologiemi a trendy ve svém oboru.

Moto: “Tam, kde končí nápady, začíná beznaděj”

neklova
Jaroslava Neklová
Německý jazyk

Kontakt: neklova@medialnitvorba

O lektorovi:
Němčina je mým velkým koníčkem už od základní školy. Na Jazykové škole v Ostravě jsem pak složila Všeobecnou státní zkoušku z německého jazyka. Mám praxi při výuce v kurzech různých věkových skupin, firemních kurzech, individuální přípravě, včetně přípravy k mezinárodním zkouškám Goethe a TELC všech úrovní, zkušenosti s výukou hospodářské a obchodní němčiny.

Své znalosti prohlubuji neustálým samostudiem, četbou, stykem s rodilými mluvčími pobývajícími v České republice a při častých soukromých, služebních i studijních pobytech v německy mluvících zemích. Při své lektorské činnosti se snažím studenty zaujmout a přizpůsobit se jejich potřebám a požadavkům při studiu.

K mým zájmovým činnostem patří cestování, turistika, zahradničení, meditace a zdravý životní styl a také četba.

Moto: "Verschiebe nicht auf morgen, was du heute kannst besorgen."

matulova2
Bc. Monika Matulová, DiS.
Public relations

Kontakt: matulova.m@medialnitvorba

O lektorovi:
V současné době spolupracuje s Colour Production, spol. s r.o. na produkčním a marketingovém zajištění hudebního festivalu Colours of Ostrava a podílí se na tvorbě marketingových kampaní pro politické strany. Pracuje také pro Ministerstvo práce a sociálních věcí jako projektový manažer v oblasti sociálně-právní ochrany dětí.

Své zkušenosti z oblasti PR a marketingu získala patnáctiletou prací pro FC Baník Ostrava, a.s., kde od roku 2003 — 2017 působila jako manažerka marketingu, komunikace, produkce a ticketingu.

V rámci PR se věnovala především koordinaci trojstranných jednání mezi klubem, zástupci fanoušků a Policií ČR, týkající se zajištění bezpečnosti na utkáních, udržovala komunikaci se sportovními, hudebními a hereckými osobnostmi, s různými úřady či pořádala tiskové konference, event programy a společenské události.

Moto: "Kolik prací umíš, tolikrát jsi člověkem."

foto-blank
doc. PhDr. Eva Jandová, Ph.D.
Čeština

Kontakt: jandova@medialnitvorba.cz

O lektorovi:
Celý profesní život se věnuje současnému českému jazyku, zejména jeho tvarosloví, slovotvorbě, syntaxi a textové syntaxi, dále pak obecné jazykovědě. Vyučovala studenty českého jazyka a literatury na Filozofické fakultě Ostravské univerzity a také studenty oboru ekonomická žurnalistika na VŠB-TU Ostrava.

Svou odbornou činnost věnovala výzkumu mluveného jazyka a jazyka na internetu, je autorkou a spoluautorkou několika monografií a učebnic (např. Konverzace na WWW chatu, Čeština na WWW chatu, Čeština pro učitele). Jako autorka i odborná lektorka spolupracuje s nakladatelstvím Didaktis na učebnicích češtiny.

Má ráda pejsky, hodně čte (dokonce i detektivky).

foto-blank
Věra Vojtková
Komunikační dovednosti, Rétorika

Kontakt: vojtkova@medialnitvorba.cz

O lektorovi:
Vystudovala ostravskou konzervatoř (obor herectví) a na Ostravské univerzitě obor Speciální pedagogika se zaměřením na logopedii. Vyučuje rovněž na Janáčkově konzervatoři v Ostravě jevištní mluvu, umělecký přednes, pedagogiku a psychologii. Pořádá kurzy rétoriky pro pedagogy i veřejnost, spolupracuje s Těšínským divadlem jako hlasový poradce a příležitostně hostuje na české scéně. Mezi její koníčky patří literatura, divadlo a hudba.

Moto: "Lepší gram praxe než tuna teorie (východní moudro)."

foto-blank
doc. PhDr. Eva Jandová, Ph.D.
Čeština

Kontakt: jandova@medialnitvorba.cz

O lektorovi:
Celý profesní život se věnuje současnému českému jazyku, zejména jeho tvarosloví, slovotvorbě, syntaxi a textové syntaxi, dále pak obecné jazykovědě. Vyučovala studenty českého jazyka a literatury na Filozofické fakultě Ostravské univerzity a také studenty oboru ekonomická žurnalistika na VŠB-TU Ostrava.

Svou odbornou činnost věnovala výzkumu mluveného jazyka a jazyka na internetu, je autorkou a spoluautorkou několika monografií a učebnic (např. Konverzace na WWW chatu, Čeština na WWW chatu, Čeština pro učitele). Jako autorka i odborná lektorka spolupracuje s nakladatelstvím Didaktis na učebnicích češtiny.

Má ráda pejsky, hodně čte (dokonce i detektivky).

foto-blank
Ing. Vláďa Nekuda, MBA

Kontakt: nekuda@medialnitvorba.cz

O lektorovi:
Vystudoval obor Tepelné a jaderné stroje a zařízení na Fakulta strojní a elektrotechnická VŠB-TU Ostrava. Od roku 1988 pracoval v energetice, v dnešní společnosti Veolia Energie ČR, a.s., kde měl na starosti řízení technické kontroly, kontraktaci dodávek v údržbě a investiční výstavbě, reinženýring činností oblastech investic, komplexní zajišťování nákupních činnosti. Od roku 2001 pracoval ve strojírenské společnosti ARMATURY Group a.s., kde se po seznámení s výrobou na pozici projektového manažera výroby stal obchodním ředitelem a následně generálním ředitelem. Získal zkušenosti nejen s řízením firmy s obratem nad dvě miliardy českých korun, ale také s intenzivní komunikací na úrovni akcinářů. V současné době působí jako nezávislý strategický konzultant.

V poslední době se zaměřil také na profesní rozvoj v oblasti lektorování a facilitace.

Má rád sport, kde je potřeba „makat“, proto si oblíbil jízdu na horském kole a badminton. Rád ujíždí na sladkém, např. čokoláda nebo borůvkové knedlíky. Zajímá se o technické novinky.

Moto: "Čas je to nejcennější, co v našem životě máme"

foto-blank
Taťána Bujnochová
Řízení projektů

Kontakt: bujnochova@medialnitvorba.cz

O lektorovi:
Několik let pohybuje na volné noze na trhu vzdělávání dospělých. Časem se vyhranila na témata spojená s vedením lidí a projektovým řízením. Protože při projektovém řízení považuje za nejdůležitější lidi, studovala proto i směry psychologické, třeba Gestalt a Neurolingvistické programování. Ty jí pomohly pochopit, zpracovat a reagovat na situace v sociálním prostředí. Jinak je studovaný ekonom, což ji trochu usadilo na pevnou zem, ohraničenou a strukturovanou.

Při projektovém řízení ráda využívá spojení agilních a tradičních přístupů. Vnímá, že každý přístup má svůj smyl a není třeba nic zavrhovat, ani zbytečně oba přístupy vůči sobě vymezovat. Miluje facilitaci, její sílu, proměnlivost a užitečné závěry.

Moto: "To, co je za námi, a to, co je před námi, jsou drobnosti ve srovnání s tím, co je v nás.“ Oliver Wendel Holmes

Vyšší odborná škola Mediální tvorby v Ostravě

© 2019 VOŠMET | Ochrana osobních údajů