fbpx

Lektoři na VOŠMET

Budeme společně rozvíjet mediální projekty a tak nás poznejte.

Gabriela Matulová
Fotograf a grafik

Kontakt: matulova.g@medialnitvorba.cz

O lektorovi:
Aktivně se věnuje fotografování portétů, svateb a reklamní tvorbě. V současné době pracuje jako fotograf a graphic designer na volné noze.

Svoje zkušenosti získala sedmiletou prací jako DTP pracovník v reklamní agentuře TBWA/PRAHA, která v době jejího působení patřila mezi pět nejlepších reklamních agentur v České republice a spolupracovala se značkami jako Absolut vodka, Adidas, Amnesty International, Českomoravská stavební spořitelna, Henkel, Nivea, Nissan a Tchibo.

V součastné době fotografuje a navrhuje grafiku pro fotbalový klub MFK Karviná a velkoobchod svatebních šatů Natali Bridal.

Moto: "Fotoaparát je nástrojem, který nás učí, jak si více všímat svět kolem sebe."

Mgr. Ivana Šuláková
Žánry v novinářské praxi, Etika a právo v médiích

Kontakt: sulakova@medialnitvorba.cz

O lektorovi:
Aktivně se věnuje žurnalistické práci už téměř 30 let. Žurnalistiku vystudovala na Univerzitě Karlově v Praze a od té doby prošla prakticky všemi typy masových médií – tiskem, televizí i rozhlasem. V současné době pracuje jako editorka v Českém rozhlase, pedagogické práci se v rámci vysokoškolského vzdělávání věnuje 15 let.

V rámci své specializace se zaměřuje především na žurnalistické žánry, etiku v médiích, dějiny médií, rozhlasovou žurnalistiku a na aplikaci teorie do žurnalistické praxe. Aktivně pracuje také pro Syndikát novinářů ČR, řadu let pracovala v jeho vrcholových orgánech.

Účastní se evropských mediálních konferencí a dalších akcí souvisejících s činnosti masových médií. Ve volném čase ráda cestuje.

Jan Gřonka
Reklama a reklamní tvorba

Kontakt: gronka@medialnitvorba.cz

O lektorovi:
Aktivně se věnuje reklamní tvorbě a marketingu. V současné době pracuje jako UX designer na volné noze. Pravidelně dělá uživatelské výzkumy a poznatky aplikuje do firemních marketingových strategií.

Mezi jeho klienty patří například IOT firma BigClown, která se zařadila mezi úspěšné startupy na serveru indigogo.com.

Každoročně se účastní světových konferencí v oblasti marketingu, kde sbírá nejnovější trendy, rady a tipy od těch nejlepších.

Svůj čas tráví hrou na piáno a čtením odborné literatury.

Moto: "Nenechte uživatele přemýšlet"

Mgr. Jana Trdá, Ph.D.
Metodik výuky

Kontakt: metodik@vosmet.cz

O lektorovi:
Aktuálně se věnuje inovacím, strategiím a metodice výuky. Pracuje na mnoha inovativních projektech z oblasti nadání, vzdělávání, virtuální reality, evaluace výuky apod. Pravidelně publikuje odborné i populárně naučné články a knihy, vyučuje na několika univerzitách a pomáhá rozjíždět StartUpy.

Příklad projektů a firem, na kterých se podílela, či je zakládala: Erudio Patria; I am coach; Regio Advisor; Help4start; sduRating aj.

Volný čas věnuje malbě (spíše obrazů, než zdí) a četbě fantasy literatury.

Moto: “Nemusíme se měnit, přežít není povinné”

Michal Holoušek
Informační technologie

Kontakt: holousek@medialnitvorba.cz

O lektorovi:
Aktivně se věnuje práci v IT jako Projektový manažer na volné noze a ve chvílích volna se podílí na výstavbách bezdrátových sítí a jejich provozu. V rámci toho si udržuje přehled o aktuálních novinkách, které zavádí do praxe.

Mezi jeho největší zákazníky patří korporace jako Tieto, Home Credit a Unicorn Systems. Pokud zbyde volný čas, věnuje se samostudiu, sportu a hraním deskových her.

Moto: “Problémy jsou tu od toho, aby se řešily.”

Zdeněk Bárta
Práce s kamerou

Kontakt: barta@medialnitvorba

O lektorovi:
Po vystudování Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně jsem navázal na studentskou praxi a jako OSVČ pracuji po celé České Republice jako kameraman, střihač, režisér. Zaměřuji se hlavně na zpravodajství a televizní tvorbu, plus propagační videa.

Mezi mé klienty patří například Continental, Timeout, TV Noe, TV Fabex, Barrandov TV, TV Pohoda, TV Relax, TV Rebel, rádio Čas, Aukro a další. Volný čas trávím vymýšlením různých menších podnikatelských záměru a cestováním.

Moto: “Per aspera ad astra”

Martin Brezina
Sociologie

Kontakt: brezina@medialnitvorba.cz

O lektorovi:
Zhruba jedno desetiletí se věnuje výuce společenskovědních oborů, především sociologie a politologie, na rozmanitých školách, včetně vysokých škol. Před svou učitelskou dráhou a souběžně s ní pracoval také jako projektový manažer pro několik organizací, konzultant Úřadu vlády ČR nebo sociální pracovník.

Ve svém volném čase rád čte, sleduje kulturní a společenské dění, poslouchá a hraje hudbu, baví ho počítače a počítačové hry.

MgA. Aleš Nowak
Grafik, designer a fotograf

Kontakt: nowak@medialnitvorba.cz

O lektorovi:
Aktivně se věnuje reklamní tvorbě, grafice a fotografii. V současné době pracuje jako grafik a fotograf na volné noze. Mezi jeho klienty patří například Ostrava Airport, Zebra Systems, CK Za sluncem, Estheticon, Adyton, MichalFest, SORFEST, se kterými aktivně spolupracuje na kampaních a vizuální komunikaci.

Každoročně se účastní tuzemských i světových výstav a veletrhů v oblasti reklamy a designu, kde se inspiruje nejnovějšími technologiemi a trendy ve svém oboru.

Moto: “Tam kde končí nápady, začíná beznaděj”

Jaroslava Neklová
Německý jazyk

Kontakt: neklova@medialnitvorba

O lektorovi:
Němčina je mým velkým koníčkem už od základní školy. Na Jazykové škole v Ostravě jsem pak složila Všeobecnou státní zkoušku z německého jazyka. Mám praxi při výuce v kurzech různých věkových skupin, firemních kurzech, individuální přípravě, včetně přípravy k mezinárodním zkouškám Goethe a TELC všech úrovní, zkušenosti s výukou hospodářské a obchodní němčiny.

Své znalosti prohlubuji neustálým samostudiem, četbou, stykem s rodilými mluvčími pobývajícími v České republice a při častých soukromých, služebních i studijních pobytech v německy mluvících zemích. Při své lektorské činnosti se snažím studenty zaujmout a přizpůsobit se jejich potřebám a požadavkům při studiu.

K mým zájmovým činnostem patří cestování, turistika, zahradničení, meditace a zdravý životní styl a také četba.

Moto: "Verschiebe nicht auf morgen, was du heute kannst besorgen."

Bc. Monika Matulová, DiS.
Public relations

Kontakt: matulova.m@medialnitvorba

O lektorovi:
V současné době spolupracuje s Colour Production, spol. s r.o. na produkčním a marketingovém zajištění hudebního festivalu Colours of Ostrava a podílí se na tvorbě marketingových kampaní pro politické strany. Pracuje také pro Ministerstvo práce a sociálních věcí jako projektový manažer v oblasti sociálně-právní ochrany dětí.

Své zkušenosti z oblasti PR a marketingu získala patnáctiletou prací pro FC Baník Ostrava, a.s., kde od roku 2003 - 2017 působila jako manažerka marketingu, komunikace, produkce a ticketingu.

V rámci PR se věnovala především koordinaci trojstranných jednání mezi klubem, zástupci fanoušků a Policií ČR, týkající se zajištění bezpečnosti na utkáních, udržovala komunikaci se sportovními, hudebními a hereckými osobnostmi, s různými úřady či pořádala tiskové konference, event programy a společenské události.

Moto: "Kolik prací umíš, tolikrát jsi člověkem."

doc. PhDr. Eva Jandová, Ph.D.
Čeština

Kontakt: jandova@medialnitvorba.cz

O lektorovi:
Celý profesní život se věnuje současnému českému jazyku, zejména jeho tvarosloví, slovotvorbě, syntaxi a textové syntaxi, dále pak obecné jazykovědě. Vyučovala studenty českého jazyka a literatury na Filozofické fakultě Ostravské univerzity a také studenty oboru ekonomická žurnalistika na VŠB-TU Ostrava.

Svou odbornou činnost věnovala výzkumu mluveného jazyka a jazyka na internetu, je autorkou a spoluautorkou několika monografií a učebnic (např. Konverzace na WWW chatu, Čeština na WWW chatu, Čeština pro učitele). Jako autorka i odborná lektorka spolupracuje s nakladatelstvím Didaktis na učebnicích češtiny.

Má ráda pejsky, hodně čte (dokonce i detektivky).

Vyšší odborná škola Mediální tvorby v Ostravě

© 2018 VOŠMET | Ochrana osobních údajů