Lektoři na VOŠMET

Budeme společně rozvíjet mediální projekty, a tak nás poznejte.

matulova
Gabriela Matulová
Fotograf a grafik

Kontakt: matulova.g@medialnitvorba.cz

O lektorovi:
Aktivně se věnuje fotografování portétů, svateb a reklamní tvorbě. V současné době pracuje jako fotograf a graphic designer na volné noze.

Svoje zkušenosti získala sedmiletou prací jako DTP pracovník v reklamní agentuře TBWA/PRAHA, která v době jejího působení patřila mezi pět nejlepších reklamních agentur v České republice a spolupracovala se značkami jako Absolut vodka, Adidas, Amnesty International, Českomoravská stavební spořitelna, Henkel, Nivea, Nissan a Tchibo.

V součastné době fotografuje a navrhuje grafiku pro fotbalový klub MFK Karviná a velkoobchod svatebních šatů Natali Bridal.

Moto: "Fotoaparát je nástrojem, který nás učí, jak si více všímat svět kolem sebe."

foto
Mgr. Ivana Šuláková
Žánry v novinářské praxi, Etika a právo v médiích

Kontakt: sulakova@medialnitvorba.cz

O lektorovi:
Aktivně se věnuje žurnalistické práci už téměř 30 let. Žurnalistiku vystudovala na Univerzitě Karlově v Praze a od té doby prošla prakticky všemi typy masových médií – tiskem, televizí i rozhlasem. V současné době pracuje jako editorka v Českém rozhlase, pedagogické práci se v rámci vysokoškolského vzdělávání věnuje 15 let.

V rámci své specializace se zaměřuje především na žurnalistické žánry, etiku v médiích, dějiny médií, rozhlasovou žurnalistiku a na aplikaci teorie do žurnalistické praxe. Aktivně pracuje také pro Syndikát novinářů ČR, řadu let pracovala v jeho vrcholových orgánech.

Účastní se evropských mediálních konferencí a dalších akcí souvisejících s činnosti masových médií. Ve volném čase ráda cestuje.

Bez-názvu-1
Jan Gřonka
Reklama a reklamní tvorba

Kontakt: gronka@medialnitvorba.cz

O lektorovi:
Aktivně se věnuje reklamní tvorbě a marketingu. V současné době pracuje jako UX designer na volné noze. Pravidelně dělá uživatelské výzkumy a poznatky aplikuje do firemních marketingových strategií.

Mezi jeho klienty patří například IOT firma BigClown, která se zařadila mezi úspěšné startupy na serveru indigogo.com.

Každoročně se účastní světových konferencí v oblasti marketingu, kde sbírá nejnovější trendy, rady a tipy od těch nejlepších.

Svůj čas tráví hrou na piáno a čtením odborné literatury.

Moto: "Nenechte uživatele přemýšlet"

trda
Mgr. Jana Trdá, Ph.D.
Metodik výuky

Kontakt: metodik@vosmet.cz

O lektorovi:
Aktuálně se věnuje inovacím, strategiím a metodice výuky. Pracuje na mnoha inovativních projektech z oblasti nadání, vzdělávání, virtuální reality, evaluace výuky apod. Pravidelně publikuje odborné i populárně naučné články a knihy, vyučuje na několika univerzitách a pomáhá rozjíždět startupy.

Příklad projektů a firem, na kterých se podílela, či je zakládala: Erudio Patria; I am coach; Regio Advisor; Help4start; sduRating aj.

Volný čas věnuje malbě (spíše obrazů, než zdí) a četbě fantasy literatury.

Moto: “Nemusíme se měnit, přežít není povinné”

foto-blank
Michal Holoušek
Informační technologie

Kontakt: holousek@medialnitvorba.cz

O lektorovi:
Aktivně se věnuje práci v IT jako projektový manažer na volné noze a ve chvílích volna se podílí na výstavbách bezdrátových sítí a jejich provozu. V rámci toho si udržuje přehled o aktuálních novinkách, které zavádí do praxe.

Mezi jeho největší zákazníky patří korporace jako Tieto, Home Credit a Unicorn Systems. Pokud zbyde volný čas, věnuje se samostudiu, sportu a hraním deskových her.

Moto: “Problémy jsou tu od toho, aby se řešily.”

barta
Zdeněk Bárta
Práce s kamerou

Kontakt: barta@medialnitvorba

O lektorovi:
Po vystudování Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně jsem navázal na studentskou praxi a jako OSVČ pracuji po celé České republice jako kameraman, střihač, režisér. Zaměřuji se hlavně na zpravodajství a televizní tvorbu, plus propagační videa.

Mezi mé klienty patří například Continental, Timeout, TV Noe, TV Fabex, Barrandov TV, TV Pohoda, TV Relax, TV Rebel, rádio Čas, Aukro a další. Volný čas trávím vymýšlením různých menších podnikatelských záměrů a cestováním.

Moto: “Per aspera ad astra”

brezina
Martin Brezina
Sociologie

Kontakt: brezina@medialnitvorba.cz

O lektorovi:
Zhruba jedno desetiletí se věnuje výuce společenskovědních oborů, především sociologie a politologie na rozmanitých školách, včetně vysokých škol. Před svou učitelskou dráhou a souběžně s ní pracoval také jako projektový manažer pro několik organizací, konzultant Úřadu vlády ČR nebo sociální pracovník.

Ve svém volném čase rád čte, sleduje kulturní a společenské dění, poslouchá a hraje hudbu, baví ho počítače a počítačové hry.

nowak
MgA. Aleš Nowak
Grafik, designer a fotograf

Kontakt: nowak@medialnitvorba.cz

O lektorovi:
Aktivně se věnuje reklamní tvorbě, grafice a fotografii. V současné době pracuje jako grafik a fotograf na volné noze. Mezi jeho klienty patří například Ostrava Airport, Zebra Systems, CK Za sluncem, Estheticon, Adyton, MichalFest, SORFEST, se kterými aktivně spolupracuje na kampaních a vizuální komunikaci.

Každoročně se účastní tuzemských i světových výstav a veletrhů v oblasti reklamy a designu, kde se inspiruje nejnovějšími technologiemi a trendy ve svém oboru.

Moto: “Tam, kde končí nápady, začíná beznaděj”

neklova
Jaroslava Neklová
Německý jazyk

Kontakt: neklova@medialnitvorba

O lektorovi:
Němčina je mým velkým koníčkem už od základní školy. Na Jazykové škole v Ostravě jsem pak složila Všeobecnou státní zkoušku z německého jazyka. Mám praxi při výuce v kurzech různých věkových skupin, firemních kurzech, individuální přípravě, včetně přípravy k mezinárodním zkouškám Goethe a TELC všech úrovní, zkušenosti s výukou hospodářské a obchodní němčiny.

Své znalosti prohlubuji neustálým samostudiem, četbou, stykem s rodilými mluvčími pobývajícími v České republice a při častých soukromých, služebních i studijních pobytech v německy mluvících zemích. Při své lektorské činnosti se snažím studenty zaujmout a přizpůsobit se jejich potřebám a požadavkům při studiu.

K mým zájmovým činnostem patří cestování, turistika, zahradničení, meditace a zdravý životní styl a také četba.

Moto: "Verschiebe nicht auf morgen, was du heute kannst besorgen."

matulova2
Bc. Monika Matulová, DiS.
Public relations

Kontakt: matulova.m@medialnitvorba

O lektorovi:
V současné době spolupracuje s Colour Production, spol. s r.o. na produkčním a marketingovém zajištění hudebního festivalu Colours of Ostrava a podílí se na tvorbě marketingových kampaní pro politické strany. Pracuje také pro Ministerstvo práce a sociálních věcí jako projektový manažer v oblasti sociálně-právní ochrany dětí.

Své zkušenosti z oblasti PR a marketingu získala patnáctiletou prací pro FC Baník Ostrava, a.s., kde od roku 2003 — 2017 působila jako manažerka marketingu, komunikace, produkce a ticketingu.

V rámci PR se věnovala především koordinaci trojstranných jednání mezi klubem, zástupci fanoušků a Policií ČR, týkající se zajištění bezpečnosti na utkáních, udržovala komunikaci se sportovními, hudebními a hereckými osobnostmi, s různými úřady či pořádala tiskové konference, event programy a společenské události.

Moto: "Kolik prací umíš, tolikrát jsi člověkem."

foto-blank
doc. PhDr. Eva Jandová, Ph.D.
Čeština

Kontakt: jandova@medialnitvorba.cz

O lektorovi:
Celý profesní život se věnuje současnému českému jazyku, zejména jeho tvarosloví, slovotvorbě, syntaxi a textové syntaxi, dále pak obecné jazykovědě. Vyučovala studenty českého jazyka a literatury na Filozofické fakultě Ostravské univerzity a také studenty oboru ekonomická žurnalistika na VŠB-TU Ostrava.

Svou odbornou činnost věnovala výzkumu mluveného jazyka a jazyka na internetu, je autorkou a spoluautorkou několika monografií a učebnic (např. Konverzace na WWW chatu, Čeština na WWW chatu, Čeština pro učitele). Jako autorka i odborná lektorka spolupracuje s nakladatelstvím Didaktis na učebnicích češtiny.

Má ráda pejsky, hodně čte (dokonce i detektivky).

foto-blank
Věra Vojtková
Komunikační dovednosti, Rétorika

Kontakt: vojtkova@medialnitvorba.cz

O lektorovi:
Vystudovala ostravskou konzervatoř (obor herectví) a na Ostravské univerzitě obor Speciální pedagogika se zaměřením na logopedii. Vyučuje rovněž na Janáčkově konzervatoři v Ostravě jevištní mluvu, umělecký přednes, pedagogiku a psychologii. Pořádá kurzy rétoriky pro pedagogy i veřejnost, spolupracuje s Těšínským divadlem jako hlasový poradce a příležitostně hostuje na české scéně. Mezi její koníčky patří literatura, divadlo a hudba.

Moto: "Lepší gram praxe než tuna teorie (východní moudro)."

foto-blank
Leona Mývaltová
Reklamní tvorba

Kontakt: myvaltova@medialnitvorba.cz

O lektorovi:
Reklama se kolem mě pohybuje celý můj život, já s ní pracuji již bezmála 15 let.

Prvně jako inzertní poradce a poté na pozici manažera distribuce Moravskoslezského kraje ve vydavatelství Deníků VLTAVA-LABE-MEDIA a.s. Zde jsem získávala zkušenosti s podporou prodeje novin, získávání nových předplatitelů, péče o ty stávající a organizování akcí na podporu značky. Například Kabelkový veletrh, Kavárna Deníku na Colours of Ostrava, Den s Deníkem, Radegast den, Fotbalový den s Deníkem nebo soutěže pro čtenáře.

Nyní pracuji v prvoligovém fotbalovém klubu MFK Karviná a.s. v pozici marketingové a PR manažerky.

Moto: "Přicházíme jen o to, co se bojíme přijmout."

foto-blank
Ing. Vláďa Nekuda, MBA

Kontakt: nekuda@medialnitvorba.cz

O lektorovi:
Vystudoval obor Tepelné a jaderné stroje a zařízení na Fakulta strojní a elektrotechnická VŠB-TU Ostrava. Od roku 1988 pracoval v energetice, v dnešní společnosti Veolia Energie ČR, a.s., kde měl na starosti řízení technické kontroly, kontraktaci dodávek v údržbě a investiční výstavbě, reinženýring činností oblastech investic, komplexní zajišťování nákupních činnosti. Od roku 2001 pracoval ve strojírenské společnosti ARMATURY Group a.s., kde se po seznámení s výrobou na pozici projektového manažera výroby stal obchodním ředitelem a následně generálním ředitelem. Získal zkušenosti nejen s řízením firmy s obratem nad dvě miliardy českých korun, ale také s intenzivní komunikací na úrovni akcinářů. V současné době působí jako nezávislý strategický konzultant.

V poslední době se zaměřil také na profesní rozvoj v oblasti lektorování a facilitace.

Má rád sport, kde je potřeba „makat“, proto si oblíbil jízdu na horském kole a badminton. Rád ujíždí na sladkém, např. čokoláda nebo borůvkové knedlíky. Zajímá se o technické novinky.

Moto: "Čas je to nejcennější, co v našem životě máme"

foto-blank
Taťána Bujnochová
Řízení projektů

Kontakt: bujnochova@medialnitvorba.cz

O lektorovi:
Několik let pohybuje na volné noze na trhu vzdělávání dospělých. Časem se vyhranila na témata spojená s vedením lidí a projektovým řízením. Protože při projektovém řízení považuje za nejdůležitější lidi, studovala proto i směry psychologické, třeba Gestalt a Neurolingvistické programování. Ty jí pomohly pochopit, zpracovat a reagovat na situace v sociálním prostředí. Jinak je studovaný ekonom, což ji trochu usadilo na pevnou zem, ohraničenou a strukturovanou.

Při projektovém řízení ráda využívá spojení agilních a tradičních přístupů. Vnímá, že každý přístup má svůj smyl a není třeba nic zavrhovat, ani zbytečně oba přístupy vůči sobě vymezovat. Miluje facilitaci, její sílu, proměnlivost a užitečné závěry.

Moto: "To, co je za námi, a to, co je před námi, jsou drobnosti ve srovnání s tím, co je v nás.“ Oliver Wendel Holmes

foto-blank
doc. PhDr. Eva Jandová, Ph.D.
Čeština

Kontakt: jandova@medialnitvorba.cz

O lektorovi:
Celý profesní život se věnuje současnému českému jazyku, zejména jeho tvarosloví, slovotvorbě, syntaxi a textové syntaxi, dále pak obecné jazykovědě. Vyučovala studenty českého jazyka a literatury na Filozofické fakultě Ostravské univerzity a také studenty oboru ekonomická žurnalistika na VŠB-TU Ostrava.

Svou odbornou činnost věnovala výzkumu mluveného jazyka a jazyka na internetu, je autorkou a spoluautorkou několika monografií a učebnic (např. Konverzace na WWW chatu, Čeština na WWW chatu, Čeština pro učitele). Jako autorka i odborná lektorka spolupracuje s nakladatelstvím Didaktis na učebnicích češtiny.

Má ráda pejsky, hodně čte (dokonce i detektivky).

Vyšší odborná škola Mediální tvorby v Ostravě

© 2019 VOŠMET | Ochrana osobních údajů

Supr jarní akce

Odpustíme ti 400 kč administrativní poplatek

Jo a 1. kolo končí už 10.6.!