fbpx

Lektoři na VOŠMET

Budeme společně rozvíjet mediální projekty, a tak nás poznejte.

Lumír Mořkovský

Tvůrčí seminář, Komunikační dovednosti

Celý život pracuji s lidmi. Bavím je, spojuji i vzdělávám. Mám za sebou více jak 20leté zkušenosti v soukromých rádiích, kde jsem si okusil vše od moderátora až po vedení firmy. Firmám pomáhám s komunikací na sociálních sítích, sdílím jejich radosti, úspěchy i starosti. V poslední době předávám zkušenosti ze svého pracovního života zaměstnancům firem, úřadů a institucí. Anebo škol, třeba studentům VOŠMETu, těším se na vás.

Martin Rigler

Tvůrčí seminář, Reklama a reklamní tvorba, Komunikační dovednosti

Jedno japonské přísloví říká: „Vize bez akce je sněním, akce bez vize je noční můrou.“ Definovat si vizi bylo, je a bude základním stavebním kamenem jakýchkoli mých aktivit. Toto praktikuji v profesním, osobním a kariérním životě. Začínal jsem jako moderátor v rádiu a postupně se vypracoval do pozic programového ředitele velké mediální skupiny, pracoval na pozici marketingového ředitele v největší knižní společnosti v ČR, vyzkoušel jsem si působení v IT firmách a setkal se s TOP konzultanty médií a marketingu z celého světa. Rád budu předávat své zkušenosti vám a zároveň se budu učit i já od vás.

Kateřina Huberová

Tvůrčí seminář, Rétorika

Ve studiu jsem měla nakročeno na dráhu pedagogickou, ale pedagogem jsem se nestala. Přijala jsem nabídku do angažmá v Komorní scéně Aréna. Souběžně jsem prošla konkurzem do ČRO a začala s ním spolupracovat jako moderátorka. Dostala jsem se tu k prestižní disciplíně – autorskému interview, což trvá stále. Průběžně spolupracuji i s ČT, léta, coby moderátor, dnes se podílím i na tvorbě audio description. Moje činnosti se odvíjejí od mluveného slova, vyučovala jsem rétorické a komunikační dovednosti obecně, ale i v práci s audiovizuální technikou. Jako moderátor spolupracuji i se spoustou kulturních, vědeckých nebo společenských subjektů. A těší mě to.

Petra Špornová

Žurnalistické žánry, Krizová komunikace, Etika a právo v médiích, Mediální studia

Vystudovala jsem andragogiku a pracovala jako nápovědka činohry Národního divadla Moravskoslezského, poté jako redaktorka Večerníku, Deníku, Blesku nebo vedoucí vydání týdeníku Region, psala také pro lifestylové časopisy.
Z redaktorky jsem se pak stala na 12 let tiskovou mluvčí: nejprve městského obvodu Ostrava-Poruba, poté Krajského úřadu Moravskoslezského kraje.
V současné době točím reportáže pro TV Fabex, jsem tiskovou mluvčí Opavské kulturní organizace, moderuji, pořádám mediální školení i módní show FASHION STORM.

Jiří Kobylanský

Full-time videomaker

,,Pro záběr cokoliv.“ Že už jste to někdy slyšeli? Tak si to pojďme společně zažít. Jsem kameraman, střihač a režisér na volné noze, tím pádem jsem i svým vlastním produkčním. Mou prací je participace na výrobě televizních pořadů, zpravodajství nebo celková realizace projektů pro zájemce ze všech možných oborů. Do mé profesní kariéry se promítla spolupráce především s televizí Relax, hudební televizí Rebel a radiem Čas, taktéž ale Novou a polovinu svého času trávím rovněž jako kameraman/střihač/režisér na sportovních přenosech. Přidej se k nám a určitě se dozvíš víc a třeba i Ty dostaneš možnost přičichnout v terénu k této práci.

Petr Jaroš

Anglický jazyk

Vystudoval jsem učitelství anglického jazyka na Ostravské univerzitě. Po ukončení formálního vzdělání a po několikaletém pracovním pobytu v Anglii a USA jsem se začal věnovat překladatelství a výuce angličtiny. Působil jsem a působím na několika středních a vyšších odborných školách. Rovněž se zaměřuji na firemní výuku angličtiny a technické překlady z různých oborů. Rád bych svým studentům pomohl, aby se pro ně angličtina stala běžným komunikačním nástrojem v jejich osobním i profesním životě.

Marcel Konečný

Fotografie

Fotografuji už více než 30 let a po celou tu dobu, se snažím fotografii také studovat. Během té doby jsem měl mnoho autorských výstav u nás i v zahraničí. Jako kurátor jsem pomáhal fotografům vybírat jejich díla pro výstavy a také dělal porotce pro mnohé fotosoutěže.
Posledních cca 10 let se snažím fotografii vyučovat. Naučím Vás správně vnímat světlo i komponovat, zkrátka pochopit co je “přidanou hodnotou”práce fotografa a to jak na úrovni tvůrčí, tak řemeslné.

Většina z ocenění, které jsem získal (mj. National Geographic) byly na téma “lidé”, proto očekávejte, že se budeme věnovat zejména portrétům, reportážím, dokumentu, reklamě a “umění”, ale probereme postupně veškeré fotografické žánry. 

Posledních 7 let se pohybuji v prostředí fineart fotografického tisku, i profesionální foto techniky, proto Vám mohu pomoct i ohledně technických dotazů.

Eva Rigler

Tvůrčí seminář

V mediální sféře se pohybuji už řadu let a stále mě fascinuje, jak dokáže moderátorské slovo zaujmout posluchače a diváky a jaký mají masmédia dopad a vliv na život každého z nás.
Mé počáteční profesní kroky vedly do fotbalového klubu FC Baník Ostrava, kde jsem působila jako tisková mluvčí a tam získávala své první mediální zkušenosti. Nyní aktivně působím jako moderátorka v pořadu Dobré ráno v České televizi a moderátorka Radia Čas. Prací v médiích si plním svůj dětský sen a jsem ráda, že mohu předávat své zkušenosti studentům.

Monika Matulová

PR a korporátní komunikace, Psychologie

V současné době spolupracuji s Colour Production, spol. s r.o. na produkčním a marketingovém zajištění hudebního festivalu Colours of Ostrava a podílím se na tvorbě marketingových kampaní pro politické strany. Pracuji také pro Ministerstvo práce a sociálních věcí jako projektový manažer v oblasti sociálně-právní ochrany dětí.
Své zkušenosti z oblasti PR a marketingu jsem získala patnáctiletou prací pro FC Baník Ostrava, a.s., kde jsem od roku 2003 — 2017 působila jako manažerka marketingu, komunikace, produkce a ticketingu.

Věra Vojtková

Komunikační dovednosti, Rétorika

Vystudovala jsem ostravskou konzervatoř (obor herectví) a na Ostravské univerzitě obor Speciální pedagogika se zaměřením na logopedii. Vyučuji rovněž na Janáčkově konzervatoři v Ostravě jevištní mluvu, umělecký přednes, pedagogiku a psychologii.
Pořádám kurzy rétoriky pro pedagogy i veřejnost, spolupracuji s Těšínským divadlem jako hlasový poradce a příležitostně hostuji na české scéně.
Mezi mé koníčky patří literatura, divadlo a hudba.

Martin Brezina

Sociologie médií

Přes deset let se věnuji výuce společenskovědních oborů, především sociologie a politologie, na rozmanitých školách, včetně vysokých škol. Před svou učitelskou dráhou a souběžně s ní jsem pracoval také jako projektový manažer pro několik organizací, konzultant Úřadu vlády ČR nebo sociální pracovník. Ve svém volném čase rád čtu, sleduji kulturní a společenské dění, poslouchám a hraji hudbu, baví mne počítače a počítačové hry.

Orianna Parraga

Španělský jazyk

Pocházím z Venezuely, v České republice učím španělštinu od roku 2010. Mám zkušenosti s výukou studentů Matičního gymnázia i dospělých na soukromé jazykové škole Toplingva. Výuku vnímám jako kreativní proces a je pro mne velmi inspirující, když studenti získávají zábavnou formou praktické znalosti.

Edita Pelikánová

Německý jazyk

Kouzlu němčiny jsem podlehla už na základní škole a stále přetrvává. Podobné nadšení z tohoto krásného jazyka se pokusím předat i Vám. Mám zkušenosti jak se školní, tak předškolní výukou němčiny, zároveň jsem vyučovala německý jazyk v různých firmách, a to jak v individuálních, tak skupinových kurzech. Problémem není ani hospodářská němčina, překlady nebo tlumočení. Studium němčiny jako odborného jazyka jsem završila doktorským titulem na katedře germanistiky Ostravské univerzity. V současnosti vyučuji němčinu jako praktický jazyk na Ostravské univerzitě a pracuji pro firmu Lunettes optika, ve které mám na starosti německy mluvící trhy.

Pavla Bittnerová

Dějiny novodobých médií


Celý profesní život se pohybuji v médiích a prošla jsem snad všechny pozice od elévky v týdeníku přes redaktorku, editorku, vedoucí vydání … šéfredaktorku v deníku (resp. Deníku) až po manažerské posty v největším vydavatelství regionálního tisku v České republice. Na vlastní kůži jsem zažila turbulentní změny po roce 1989 i příchod nových zahraničních majitelů novin, fúze tehdejších celostátních titulů i vznik nových… A byla jsem také u začátků internetu a prvních pokusů o zpravodajské weby… Historie a současnost médií, které na VOŠMET učím, je tedy předmět, ke kterému mám opravdu co říci.

Pavel Durčák

Informační technologie

Pracuji jako lektor výpočetní techniky na volné noze se zaměřením na kancelářský balík Microsoft Office a grafické programy. Školím ve firmách, pořádám webináře, nahrávám videosemináře, píšu články pro odborné weby, poskytuji poradenství. Jsem autor dvou knih o programu CorelDRAW.

Alexandra Přečková

Tvůrčí seminář

Vždy jsem chtěla učit. Vody osudu mě ale zavály úplně jinam – po gymnáziu jsem odešla do Prahy, kde jsem vystudovala Žurnalistiku a Mediální studia na Fakultě sociálních věd UK. Měla jsem tu čest poznat řadu známých osobností české žurnalistiky a díky povinné praxi jsem se dostala jako stážistka až do České televize, konkrétně do ostravského studia. Tam jsem nakonec zůstala i po škole už jako interní redaktor. Po šesti letech práce v ČT přišly děti a já jsem začala opět cítit touhu učit a předávat své zkušenosti dál. V současné době si proto plním sen a dodělávám si pedagogické minimum na Ostravské univerzitě.

Gabriela Matulová

Fotografie

Pracovala jsem v reklamní agentuře TBWA/PRAHA, která patří mezi pět nejlepších reklamních agentur v České republice. Mezi mé klienty patřila Absolut vodka, Adidas, Amnesty International, Česko-moravská stavební spořitelna, Henkel, Nivea, Nissan a Tchibo.

Ivana Šuláková

Tvůrčí seminář – rozhlasačka

Prošla jsem prakticky všemi typy masmédií – tiskem, televizí i rozhlasem. V současné době pracuji jako editorka v Českém rozhlase. Aktivně pracuje také pro Syndikát novinářů ČR. V mých hodinách si vyzkoušíte moderování v rádiu, v televizi i praktickou novinařinu.

Aleš Nowák

Grafika

Komerční grafice a multimediální propagaci se věnuji více než 20 let na profesionální úrovni. Dlouhodobě spravuji grafickou vizuální komunikaci desítkám společností mezi nimiž jsou mimo jiné: Ostrava Airport, Zebra Systems, CK Za sluncem, Estheticon, Adyton, MichalFest, SORFEST…
Nabyté zkušenosti z oblasti grafické propagace předávám dál studentům v předmětu Informační technologie se zaměřením na aktuální trendy v komerční grafice.

Břetislav Lapisz

Český jazyk, Stylistika, Žurnalistické žánry, Tvůrčí seminář

Vystudoval jsem učitelství češtiny a dějepisu. Pracoval jsem jako redaktor ve Svobodném slově i Moravskoslezském deníku (nakladatelství Vltava-Labe-Media a. s.) Psal jsem reportáže z míst tragédií i živelných pohrom, rozhovory s osobnostmi a v uplynulých dvou letech jsem působil i jako zpravodaj z Czech Para Open, prestižního turnaje stolních tenistů z celého světa.

Roman Chrenčík

Mediální studia, Výzkum médií, Seminář k abs. práci

Pracoval jsem jako výzkumný pracovník v Institutu evaluací a sociálních analýz. Působil jsem též v České informační agentuře a na Ministerstvu práce a sociálních věcí. V akademické oblasti se pohybuji na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy, kde probíhá moje doktorské studium.

Zita Šperlínová

Online marketing, Marketingová komunikace

Během vysokoškolských studií oboru ekonomická žurnalistika a marketing jsem se snažila věnovat co nejvíce času praxi v oboru. Prošla jsem různé stáže, od zahraničního marketingu firmy BeWooden, přes copywriting pro firmu TopFranchising až po praxi v redakci Českého rozhlasu Ostrava. Nyní pracuji jako specialista komunikace regionální stanice Českého rozhlas Ostrava, kde mám na starosti mediální partnerství, organizaci a propagaci eventů a PR ostravského rozhlasu.

Hana Vítková

Anglický jazyk

Jazyky a literatura byly odjakživa významnou součástí mého života. Vedle zvířat a umění. Říká se o mně, že jsem matka všeho živého a je to pravda, každý živý tvor, od těch nejmenších, má pro mě cenu. A umění? Maluji, fotografuji, píši, ráda pracuji rukama, s kůží, dřevem i kovem. Momentálně studuji obor Česká literatura a ve volném čase se věnuji knihám, které překládám a jazykově koriguji, včetně dalších textů. Výuka jazyků a literatury byla vždy mým snem. Chtěla bych všem studentům a žákům umožnit zažít půvab studia individuálním přístupem ke každému z nich. Mým cílem je tedy motivovat je k učení nového jazyka, protože, jak praví stará a pravdivá maxima, kolik jazyků znáš, tolikrát jsi člověkem. Jsem tady pro vás.

Iva Jurečková Šťastná

Tvůrčí seminář

Čeština je jazyk krásný, ale těžký! Naučíme se ji společně využívat se vším všudy. 

Budeme psát krátké zprávy i delší články, odhalíme vtip a kreativitu fejetonů, účinnost reklamy a manipulaci fake news. Vytvoříme si vlastní časopis, naučíme se redigovat texty, pracovat s informacemi a pronikneme do všech zákoutí publicistického stylu.

Zkušenosti s tímto vším jsem nasbírala jednak během studia na FF Univerzity Palackého v Olomouci, jednak v praxi, a to hlavně v redakcích rádií. Aktuálně mě můžete slyšet během víkendů ve zpravodajství Hitrádia. V týdnu pak vyučuji český jazyk a literaturu na střední pedagogické a zdravotnické škole. 

Ale nejen psaním je člověk živ. Ve volném čase ráda čtu, fotím, hraju na klavír, zpívám, chodím s rodinou prozkoumávat krásy české přírody, fandím BK Opava a zvelebuji naši zahradu.

Doufám, že na seminářích společně vytvoříme zajímavé, originální a poutavé texty a že si psaní zamilujete stejně jako já!

Nikola Chrenčíková Pařízková

Kulturní a kreativní průmysly

Mým plánem vždy bylo působit v akademickém prostředí. Ten jsem dlouho rozvíjela nejen v Česku, ale především v Brazílii na poli Mezinárodní politické ekonomie a Médií. V roce 2016 jsem začala působit v mediální skupině mého otce a vzhledem k nečekaným životním událostem je to dnes mou primární pracovní náplní. Z pozice spolumajitelky se podílím (kromě jiných aktivit na pomezí médií a showbyznysu) na denodenním chodu Radia Čas, Čas Rock, televizích Relax, Rebel a také Multiplexu 24, který provozuje síť zemského televizního digitálního vysílání.

Hana Slámová

Management a Podnikání v médiích

Přes 12 let jsem pracovala v bankovních korporacích na různých manažerských pozicích. Mou náplni práce byl rozvoj zaměstnanců i procesů. Od roku 2017 jsem na volné noze a věnuji se osobnímu rozvoji, koučinku a školení softskillových dovedností. Zároveň se starám a tvořím rodinný eshop se šperky z Nového Zélandu.

Tomáš Nikel

Kamera

Poprvé jsem držel kameru v deseti letech a nadšení z natáčení mě neopustilo dodnes. Mojí mateřskou lodí je ostravské studio České televize, pro které pracuji od roku 1999. Podílel jsem se na mnoha televizních pořadech, seriálech a dokumentech. Zkušenosti z televize mi otevřely mnoho dalších dveří. Byl jsem součástí týmu na seriálech jako je Pečený sněhulák, Lajna, sKORO NA mizině a dalších televizních a internetových projektech.

Rád zprostředkovávám zážitky divákům i ze sportovních přenosů. Jako kameraman jsem působil na LOH v Riu a Tokiu. Prostě samá fajna práce 🙂

Markéta Fialová

Politologie

Vystudovala jsem Mezinárodní vztahy a politologii, ale namísto do politiky či diplomacie jsem po škole zamířila do vzdělávání a neziskového sektoru. Tam jsem pomáhala nejrůznějším organizacím především s fundraisingem, aby mohly realizovat pomoc lidem s postižením či týraným ženám, aby mohly hájit lidská práva a ochranu soukromí. Celý profesní život mě tedy provází zájem o to, co a proč se děje ve společnosti, zájem o souvislosti. Tomu se věnuji také ve výuce Politologie na této škole. Kromě toho  zajišťuji odborné praxe a aby vše ve škole klapalo 🙂

Tamara Bovová

Základy ekonomiky médií

Již 22 let s mým manželem vedeme menší technickou firmu v Ostravě. Za tu dobu jsem nabyla zkušeností v oblasti managmentu, ekonomiky, personalistiky a částečně i s technicko-obchodní částí této firmy. Z úspěchů si dovoluji vyzdvihnout vyrovnané chování firmy i přes krizi v roce 2013 a koronavirové období, kdy objem zakázek byl značný a firma každodenně fungovala. Tyto zkušenosti o úspěšném i občas neúspěšném fungování firmy z pohledu ekonomiky mohu předat studentům.

A další specialisté ve svém oboru …

foto-blank
Michal Holoušek
Informační technologie

Kontakt: holousek@medialnitvorba.cz

O lektorovi:
Aktivně se věnuje práci v IT jako projektový manažer na volné noze a ve chvílích volna se podílí na výstavbách bezdrátových sítí a jejich provozu. V rámci toho si udržuje přehled o aktuálních novinkách, které zavádí do praxe.

Mezi jeho největší zákazníky patří korporace jako Tieto, Home Credit a Unicorn Systems. Pokud zbyde volný čas, věnuje se samostudiu, sportu a hraním deskových her.

Moto: “Problémy jsou tu od toho, aby se řešily.”

trda
Mgr. Jana Trdá, Ph.D.
Metodik výuky

Kontakt: metodik@vosmet.cz

O lektorovi:
Aktuálně se věnuje inovacím, strategiím a metodice výuky. Pracuje na mnoha inovativních projektech z oblasti nadání, vzdělávání, virtuální reality, evaluace výuky apod. Pravidelně publikuje odborné i populárně naučné články a knihy, vyučuje na několika univerzitách a pomáhá rozjíždět startupy.

Příklad projektů a firem, na kterých se podílela, či je zakládala: Erudio Patria; I am coach; Regio Advisor; Help4start; sduRating aj.

Volný čas věnuje malbě (spíše obrazů, než zdí) a četbě fantasy literatury.

Moto: “Nemusíme se měnit, přežít není povinné”

brezina
Martin Brezina
Sociologie

Kontakt: brezina@medialnitvorba.cz

O lektorovi:
Zhruba jedno desetiletí se věnuje výuce společenskovědních oborů, především sociologie a politologie na rozmanitých školách, včetně vysokých škol. Před svou učitelskou dráhou a souběžně s ní pracoval také jako projektový manažer pro několik organizací, konzultant Úřadu vlády ČR nebo sociální pracovník.

Ve svém volném čase rád čte, sleduje kulturní a společenské dění, poslouchá a hraje hudbu, baví ho počítače a počítačové hry.

nowak
MgA. Aleš Nowak
Grafik, designer a fotograf

Kontakt: nowak@medialnitvorba.cz

O lektorovi:
Aktivně se věnuje reklamní tvorbě, grafice a fotografii. V současné době pracuje jako grafik a fotograf na volné noze. Mezi jeho klienty patří například Ostrava Airport, Zebra Systems, CK Za sluncem, Estheticon, Adyton, MichalFest, SORFEST, se kterými aktivně spolupracuje na kampaních a vizuální komunikaci.

Každoročně se účastní tuzemských i světových výstav a veletrhů v oblasti reklamy a designu, kde se inspiruje nejnovějšími technologiemi a trendy ve svém oboru.

Moto: “Tam, kde končí nápady, začíná beznaděj”

neklova
Jaroslava Neklová
Německý jazyk

Kontakt: neklova@medialnitvorba

O lektorovi:
Němčina je mým velkým koníčkem už od základní školy. Na Jazykové škole v Ostravě jsem pak složila Všeobecnou státní zkoušku z německého jazyka. Mám praxi při výuce v kurzech různých věkových skupin, firemních kurzech, individuální přípravě, včetně přípravy k mezinárodním zkouškám Goethe a TELC všech úrovní, zkušenosti s výukou hospodářské a obchodní němčiny.

Své znalosti prohlubuji neustálým samostudiem, četbou, stykem s rodilými mluvčími pobývajícími v České republice a při častých soukromých, služebních i studijních pobytech v německy mluvících zemích. Při své lektorské činnosti se snažím studenty zaujmout a přizpůsobit se jejich potřebám a požadavkům při studiu.

K mým zájmovým činnostem patří cestování, turistika, zahradničení, meditace a zdravý životní styl a také četba.

Moto: "Verschiebe nicht auf morgen, was du heute kannst besorgen."

matulova2
Bc. Monika Matulová, DiS.
Public relations

Kontakt: matulova.m@medialnitvorba

O lektorovi:
V současné době spolupracuje s Colour Production, spol. s r.o. na produkčním a marketingovém zajištění hudebního festivalu Colours of Ostrava a podílí se na tvorbě marketingových kampaní pro politické strany. Pracuje také pro Ministerstvo práce a sociálních věcí jako projektový manažer v oblasti sociálně-právní ochrany dětí.

Své zkušenosti z oblasti PR a marketingu získala patnáctiletou prací pro FC Baník Ostrava, a.s., kde od roku 2003 — 2017 působila jako manažerka marketingu, komunikace, produkce a ticketingu.

V rámci PR se věnovala především koordinaci trojstranných jednání mezi klubem, zástupci fanoušků a Policií ČR, týkající se zajištění bezpečnosti na utkáních, udržovala komunikaci se sportovními, hudebními a hereckými osobnostmi, s různými úřady či pořádala tiskové konference, event programy a společenské události.

Moto: "Kolik prací umíš, tolikrát jsi člověkem."

foto-blank
doc. PhDr. Eva Jandová, Ph.D.
Čeština

Kontakt: jandova@medialnitvorba.cz

O lektorovi:
Celý profesní život se věnuje současnému českému jazyku, zejména jeho tvarosloví, slovotvorbě, syntaxi a textové syntaxi, dále pak obecné jazykovědě. Vyučovala studenty českého jazyka a literatury na Filozofické fakultě Ostravské univerzity a také studenty oboru ekonomická žurnalistika na VŠB-TU Ostrava.

Svou odbornou činnost věnovala výzkumu mluveného jazyka a jazyka na internetu, je autorkou a spoluautorkou několika monografií a učebnic (např. Konverzace na WWW chatu, Čeština na WWW chatu, Čeština pro učitele). Jako autorka i odborná lektorka spolupracuje s nakladatelstvím Didaktis na učebnicích češtiny.

Má ráda pejsky, hodně čte (dokonce i detektivky).

foto-blank
Věra Vojtková
Komunikační dovednosti, Rétorika

Kontakt: vojtkova@medialnitvorba.cz

O lektorovi:
Vystudovala ostravskou konzervatoř (obor herectví) a na Ostravské univerzitě obor Speciální pedagogika se zaměřením na logopedii. Vyučuje rovněž na Janáčkově konzervatoři v Ostravě jevištní mluvu, umělecký přednes, pedagogiku a psychologii. Pořádá kurzy rétoriky pro pedagogy i veřejnost, spolupracuje s Těšínským divadlem jako hlasový poradce a příležitostně hostuje na české scéně. Mezi její koníčky patří literatura, divadlo a hudba.

Moto: "Lepší gram praxe než tuna teorie (východní moudro)."

foto-blank
doc. PhDr. Eva Jandová, Ph.D.
Čeština

Kontakt: jandova@medialnitvorba.cz

O lektorovi:
Celý profesní život se věnuje současnému českému jazyku, zejména jeho tvarosloví, slovotvorbě, syntaxi a textové syntaxi, dále pak obecné jazykovědě. Vyučovala studenty českého jazyka a literatury na Filozofické fakultě Ostravské univerzity a také studenty oboru ekonomická žurnalistika na VŠB-TU Ostrava.

Svou odbornou činnost věnovala výzkumu mluveného jazyka a jazyka na internetu, je autorkou a spoluautorkou několika monografií a učebnic (např. Konverzace na WWW chatu, Čeština na WWW chatu, Čeština pro učitele). Jako autorka i odborná lektorka spolupracuje s nakladatelstvím Didaktis na učebnicích češtiny.

Má ráda pejsky, hodně čte (dokonce i detektivky).

foto-blank
Ing. Vláďa Nekuda, MBA

Kontakt: nekuda@medialnitvorba.cz

O lektorovi:
Vystudoval obor Tepelné a jaderné stroje a zařízení na Fakulta strojní a elektrotechnická VŠB-TU Ostrava. Od roku 1988 pracoval v energetice, v dnešní společnosti Veolia Energie ČR, a.s., kde měl na starosti řízení technické kontroly, kontraktaci dodávek v údržbě a investiční výstavbě, reinženýring činností oblastech investic, komplexní zajišťování nákupních činnosti. Od roku 2001 pracoval ve strojírenské společnosti ARMATURY Group a.s., kde se po seznámení s výrobou na pozici projektového manažera výroby stal obchodním ředitelem a následně generálním ředitelem. Získal zkušenosti nejen s řízením firmy s obratem nad dvě miliardy českých korun, ale také s intenzivní komunikací na úrovni akcinářů. V současné době působí jako nezávislý strategický konzultant.

V poslední době se zaměřil také na profesní rozvoj v oblasti lektorování a facilitace.

Má rád sport, kde je potřeba „makat“, proto si oblíbil jízdu na horském kole a badminton. Rád ujíždí na sladkém, např. čokoláda nebo borůvkové knedlíky. Zajímá se o technické novinky.

Moto: "Čas je to nejcennější, co v našem životě máme"

foto-blank
Taťána Bujnochová
Řízení projektů

Kontakt: bujnochova@medialnitvorba.cz

O lektorovi:
Několik let pohybuje na volné noze na trhu vzdělávání dospělých. Časem se vyhranila na témata spojená s vedením lidí a projektovým řízením. Protože při projektovém řízení považuje za nejdůležitější lidi, studovala proto i směry psychologické, třeba Gestalt a Neurolingvistické programování. Ty jí pomohly pochopit, zpracovat a reagovat na situace v sociálním prostředí. Jinak je studovaný ekonom, což ji trochu usadilo na pevnou zem, ohraničenou a strukturovanou.

Při projektovém řízení ráda využívá spojení agilních a tradičních přístupů. Vnímá, že každý přístup má svůj smyl a není třeba nic zavrhovat, ani zbytečně oba přístupy vůči sobě vymezovat. Miluje facilitaci, její sílu, proměnlivost a užitečné závěry.

Moto: "To, co je za námi, a to, co je před námi, jsou drobnosti ve srovnání s tím, co je v nás.“ Oliver Wendel Holmes

Honí se ti hlavou spousta dotazů?

Ozvi se Markétě nebo se za námi rovnou stav…

Určitě nás nezapomeň sledovat na sítích!

ADRESA ŠKOLY

VOŠ Mediální tvorby
Matrosovova 833/14
Ostrava – Mariánské Hory
709 00

KONTAKT

Kancelář: +420 777 77 47 47
Email : info@vosmet.cz

JSME TADY PRO TEBE

Od pondělí do čtvrtku

V pátek

8:30 – 14:00

8:00 – 12:00