fbpx

Obor mediální komunikace

Zaměř se na to, co tě baví! Staň se diplomovaným specialistou v oboru

Fotografie, videoprodukce, sociální sítě, reklama & marketing, žurnalistika, copywriting a další. Tohle je Mediální komunikace.

Chceš být u toho, když moderátor pronese další epickou hlášku v rádiu? Být součástí marketingového týmu Kofoly? Poznat herce, moderátory, marketingové týmy nebo slavné publicisty? Pak je pro tebe studium s praxí na VOŠMET jasná volba.

Jak ti název školy napovídá, budeš studovat mediální tvorbu, přesněji 3letý obor Mediální komunikace v prezenční formě nebo ve formě kombinované.

Vtáhneme tě do zákulisí mediálního průmyslu, poznáš, jak to chodí v rádiu, v televizi, v novinách a dalších odvětvích. Nabereš spoustu praktických i teoretických zkušeností a díky tomu se o tebe lidi v médiích poperou.

CO JE TO TA

MEDIÁLNÍ TVORBA?

Narozdíl od jiných oborů studium mediální komunikace přebírá to nejlepší z jednotlivých oblastí marketingu, žurnalistiky, publicistiky, on-line i off-line médií. 

Získáš přehled o aktuálních trendech v mediální komunikaci. Výukové osnovy pravidelně aktualizujeme na základě novinek a zkušeností v oboru, takže budeš mít stále čerstvé informace.

Výhody studia mediální komunikace

Po absolvování tohoto oboru budeš mít praktické znalosti a dokážeš je využít pro budování značky, ať už firemní, nebo osobní napříč všemi médii. Budeš mít přehled o tom, jak fungují jednotlivé komunikační kanály a jak správně cílit myšlenky na různé skupiny lidí.

Během studia se zdokonalíš v mluvené formě, dostaneš se do rádia nebo do televize a vyzkoušíš si moderátorské techniky. Setřeseš ze sebe stres při veřejném vystupování. 

Vezmeš do ruky foťák a naučíš se různé styly tvorby kreativní fotografie i za použití mobilu a dále s nimi pak pracovat v marketingové komunikaci. Profesionální kameramani tě vezmou do terénu, kde si natočíš vlastní videa, a provedeš následnou postprodukci, aby tvé video předávalo správnou emoci.

Mimo oblast multimédií se budeš aktivně věnovat i písemné tvorbě ve formě prodejních textů, kreativních článků, unikátních prodejních argumentů a trefných výzev k akci. 

Naučíš se zpracovat požadavky klienta a vnést do toho svou kreativitu a nápaditost, založenou na poznání jeho zákazníků.

Kde se uplatníš

Lektoři z oboru

Jak se někde říká, kdo umí, ten umí, a kdo neumí, ten učí. U nás to ale v žádném případě neplatí. Budou tě učit lektoři, kteří se pohybujou přímo v centru dění. Od profesionálních řečníků přes fotografy po zkušené žurnalisty.

Všechno, co potřebuješ, abys při studiu vynikl

Budeš používat nejmodernější techniku, postavíš se na stage a budeš mluvit nebo se vypravíš do terénu sbírat zkušenosti. Ve volném čase si můžeš připravit kafe v naší vybavené kuchyni a posedět s ostatními na pohodlných gaučích. Je toho spousta, že by to vydalo na pár stránek. 

Spisovatel, fotograf, freelancer, developer ....

znalosti využiješ prakticky ve všech oborech

Znalosti využiješ kdekoliv

Díky praxi a kontaktům budeš mít všude dveře otevřené. Pokud se vydáš po vlastní cestě, můžeš využít své znalosti na vybudování vlastní úspěšné značky.

Komunita

Budeš mít kolem sebe spoustu stejně smýšlejících lidí, kteří tě můžou v čemkoliv podpořit.

Práce odkudkoliv na světě

Nikdy nebylo jednodušší sdílet informace z jakéhokoliv místa na světě. Díky internetu můžeš pracovat třeba z Bali a rozvíjet mediální strategii na pláži.

Po absolvování budeš mít praktické znalosti a dokážeš je využít pro budování značky, ať už firemní, nebo osobní, napříč všemi médii. Budeš mít přehled o tom, jak fungují jednotlivé komunikační kanály a jak správně cílit myšlenky na různé skupiny lidí.

Mediální průmysl stále hledá kreativní lidi, kteří jsou zapálení pro věc a nebojí se přicházet s originálními nápady! 

Workshopy během studia

Zúčastníš se workshopů pod křídly známých osobností, od herců přes moderátory, po marketéry, které na VOŠMET budeme hostovat. Předají ti své zkušenosti, rady a tipy.

Mediaring.cz

Podílej se na reálných projektech a získej praxi a zkušenosti už během studia!

Dostaneš příležitost pracovat na vlastních projektech s podporou školy nebo na reklamních kampaních pro menší firmy i nadnárodní korporace. Výhodou je, že získáš silné know-how jejich strategie. Díky každodenní praxi se budeš neustále rozvíjet. Naučíš se pracovat v týmu a dotáhnout každý projekt až do konce.

Něco málo z toho, co se během studia dozvíš

Mediální komunikace si bere z každého odvětví to nejlepší

Témata, která během studia budeme probírat, by vydala na pár stránek. Níže jsme vypsali pár nejzajímavějších.

Marketing a reklama

Mediální komunikace

Projektové řízení

Aby toho nebylo málo, dozvíš se jak...

Honí se ti hlavou spousta dotazů?

Ozvi se Markétě nebo se za námi rovnou stav…

Určitě nás nezapomeň sledovat na sítích!

ADRESA ŠKOLY

VOŠ Mediální tvorby
Matrosovova 833/14
Ostrava – Mariánské Hory
709 00

KONTAKT

Kancelář: +420 777 77 47 47
Email : info@vosmet.cz

JSME TADY PRO TEBE

Od pondělí do čtvrtku

V pátek

8:30 – 14:00

8:00 – 12:00